Телефон гарячої лінії ДОЗ ОДА

Опубліковано в категорії: Головна | Залишити коментар

Фінансовий та бюджетний звіти за 2018 по КЗ”ОЦЗ”

Продовження

Опубліковано в категорії: 2019 рік | Коментарі Вимкнено до Фінансовий та бюджетний звіти за 2018 по КЗ”ОЦЗ”

Фінансова звітність за 2018 рік.

Продовження

Опубліковано в категорії: 2019 рік | Коментарі Вимкнено до Фінансова звітність за 2018 рік.

Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

В Дніпропетровській області з 10 по 16 березня проводиться Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою, в рамках якого пройдуть безкоштовні акції з діагностики глаукоми

Перевірити зір мешканці Дніпра та області можуть у торгівельних центрах «Славутич» та «Караван» або безпосередньо у центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Зокрема акції з виміру внутрішньоочного тиску відбудуться 12 березня у ТРЦ «Славутич» з 1000 до 1500 та 14 березня  – у ТРЦ «Караван» з 1000 до 1500.

 

  Глаукома – це захворювання очей, яке може супроводжуватися підвищенням внутрішньоочного тиску, що призводить до атрофії зорового нерву. Наслідком розвитку хвороби є поступове зниження гостроти зору та зрештою наступає сліпота. Проте, своєчасна діагностика та лікування допомагають зберегти зір.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 1,3 млрд людей у світі страждають від порушень зору, із них кількість хворих на глаукому складає близько 100 млн осіб.

Основним фактором, що спричиняє втрату зору через глаукому, є пізнє виявлення захворювання, коли функції зору незворотньо знижені.

В Україні щороку виявляють близько 20 тисяч нових випадків глаукоми, яка серед причин сліпоти посідає друге місце.

У Дніпропетровській області під наглядом лікарів знаходяться більше 17 тис. хворих на глаукому та щороку виявляються біля 2000 нових випадків.

Ви в групі ризику, якщо вам 40 років чи більше, у членів вашої родини була глаукома, у вас є судинна патологія, короткозорість, були травми очей або хірургічні втручання.

Небезпечні симптоми глаукоми, коли обов’язково треба звернутися до лікаря:

  • “літаючі мушки” перед очима;
  • райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього;
  • затуманювання зору, часта зміна окулярів.

 

Хоча вилікувати глаукому неможливо, сучасні методи лікування дають змогу призупинити її прогресування. Без лікування у 100% хворих настає сліпота протягом 5-7 років. Раннє виявлення захворювання, адекватне диспансерне спостереження та лікування в більшості випадків дозволяють зберегти зорові функції і працездатність людини, запобігаючи сліпоті і інвалідності.

 

 

Опубліковано в категорії: Заходи та події | Коментарі Вимкнено до Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою

Повідомлення про присудження договору SH – 1.2.5

Продовження

Опубліковано в категорії: Проект світового банку | Коментарі Вимкнено до Повідомлення про присудження договору SH – 1.2.5

ПЛАН РОБОТИ Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації на березень 2019 року (станом на 01.03.2019 р.)

Продовження

Опубліковано в категорії: Плани роботи ДОЗ | Коментарі Вимкнено до ПЛАН РОБОТИ Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації на березень 2019 року (станом на 01.03.2019 р.)

Переривчасті курси лікарів з дитячої неврології

27 лютого 2019 року Дніпропетровська обласна науково-медична бібліотека прийняла участь у переривчастих курсах лікарів з дитячої неврології з презентацією з питань дистанційного інформування користувачів, які проходили на базі КЗ «Дніпропетровська дитяча міська лікарня №5» ДОР».

Це не перша зустріч з дитячими неврологами і бібліотека вже рік здійснює щомісячне індивідуальне профільне інформування цих фахівців. Тому, на зустрічі були обговорені питання якості обслуговування і зворотного зв’язку, узгоджені теми для інформування на поточний рік. До уваги дитячих лікарів-неврологів, відповідальних за надання неврологічної допомоги дітям в районах області бібліотека презентувала доповідь «Сайт Дніпропетровської обласної науково-медичної бібліотеки, як інструмент обслуговування віддалених користувачів». На презентації слухачів курсів працівники бібліотеки детально ознайомили лікарів з новими рубриками сайту. З метою підвищення якості інформування з питань дитячої неврології, також було проведено огляд нових надходжень за фахом «Дитяча неврологія».

Особливо було наголошено про можливості якісного та швидкого пошуку необхідної інформації та диференційного підходу до кожного користувача. інформування лікарів-практиків у режимі вибіркового розповсюдження інформації (ВРІ).

Бібліотека працює за адресою:

м. Дніпро, вул. Макарова, 1б,
Тел. +38 (073) 713-45-90
E-mail: dp.onmb@gmail.com

 

Опубліковано в категорії: Заходи та події | Коментарі Вимкнено до Переривчасті курси лікарів з дитячої неврології

Класифікатор змісту запитів на інформацію у департаменті охорони здоров’я ОДА за лютий 2019 р.

Продовження

Опубліковано в категорії: Доступ до публічної інформації | Коментарі Вимкнено до Класифікатор змісту запитів на інформацію у департаменті охорони здоров’я ОДА за лютий 2019 р.

Класифікатор змісту запитів на інформацію у департаменті охорони здоров’я ОДА за січень 2019 р.

Продовження

Опубліковано в категорії: Доступ до публічної інформації | Коментарі Вимкнено до Класифікатор змісту запитів на інформацію у департаменті охорони здоров’я ОДА за січень 2019 р.

Перелік наказів Департаменту охорони здоров’я ОДА за березень 2019 року

Продовження

Опубліковано в категорії: Накази ДОЗ | Коментарі Вимкнено до Перелік наказів Департаменту охорони здоров’я ОДА за березень 2019 року

Інформація про прогнозовану потребу у фахівцях з вищою освітою за спеціальностями галузі знань 22 “Охорона здоров’я”

Інформація про прогнозовану потребу у фахівцях з вищою освітою за спеціальностями галузі знань 22 “Охорона здоров’я”

Завантажити файл

Опубліковано в категорії: Актуально | Коментарі Вимкнено до Інформація про прогнозовану потребу у фахівцях з вищою освітою за спеціальностями галузі знань 22 “Охорона здоров’я”